Zrinjski, Željezničar i Široki ostvarili pobjede

0
1

20140412183104_240155Zenica, Sarajevo – Odigrano je pet utakmica fudbalske Premijer lige BiH.

Gostujuće pobjede ostvarili su Zrinjski i Željezničar, Čelik je savladao Radnik u Zenici, dok golova nije bilo u Širokom Brijegu i Vrapčićima, piše Klix.ba.

Olimpik – Željezničar 1:4

Asim Zec je u 8. minutu šokirao igrače i navijače Željezničara pogodivši za vodstvo Olimpika 1:0. Ipak, “plavi” uspijevaju da izjednače na 1:1 u 33. minutu, a strijelac je bio Srđan Stanić. Bio je to i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku Željezničar stiže do preokreta, nakon što je u 50. minutu pogodio Nermin Zolotić. Prethodno je golman Olimpika Dino Hamzić dva puta odlično zaustavio udarce Seje Bučana.

Hodžić u 68. minutu povisuje na 3:1 za Željezničar nakon smušene reakcije Torlaka, a šest minuta kasnije Sadiković pogađa za vodstvo Želje 4:1, što je bio i konačan rezultat meča.

Čelik – Radnik 2:0

Barać je doveo Zeničane u vodstvo 1:0 u 34. minutu, nakon što je pogodio mrežu gostiju sa bijele tačke. Mešanović je u 84. minutu povisio na konačnih 2:0.

Leotar – Zrinjski 0:2

Crnov je u 30. minutu doveo “plemiće” u vodstvo, pogodivši gol domaćeg tima direktno iz kornera. U 61. minutu prednost Zrinjskog udvostručio je Basara.

Široki Brijeg – Slavija 1:0

Prvih 45 minuta na “Pecari” je završilo bez golova. Iako su domaćini imali nekoliko dobrih prilika za postizanje gola, bez šansi nisu bili ni gosti. Široki je došao do prednosti u 60. minutu, a gol je postigao Džidić. Tim rezultatom Široki je došao do nova tri boda u borbi za titulu.

Velež – Travnik 1:0

U Vrapčićima je prvo poluvrijeme završeno bez pogodaka. U drugom dijelu domaći tim stiže do vodstva i pobjede preko Blagojevića, koji se upisao u strijelce u 64. minutu.

Od 19.30 se sastaju Borac i Rudar, dok sutra od 16.30 igraju Mladost i Vitez. Juče je Sarajevo na “Koševu” savladalo Zvijezdu 3:0.