Zenica – U organizaciji Odjela za ženski aktivizam i porodicu pri Muftijstvu zeničkom i Asocijacije „Fatma“ Zenica, 29.10.2015. u Velikoj Sali grada Zenice upriličeno je predavanje na temu „Pravo na slobodu vjere i uvjerenja u BiH na primjeru hidžaba, namaza i drugih islamskih propisa“.
Naslovnu temu je, sa sociološkog aspekta, elaborirala mr Đermana Šeta, predsjednica Komisije za slobodu vjere Rijaseta IZ u BiH i šefica Odjela za brak i porodicu Uprave za vjerske poslove Rijaseta IZ u BiH.
Nakon nadahnutog i činjenicama potkrijepljenog predavanja, uslijedila je konstruktivna diskusija kojom su zeničanke akcentirale neka značajna pitanja koja se tiču svakodnevnih problema i dilema s kojima se suočavaju. Odgovori na ovu vrstu pitanja nikada nisu, niti mogu biti jednoznačni i jednostavni, ali svakako je mr. Šeta naznačila put i procedure kojim se neka od ovih pitanja mogu riješiti.
Generalno, tema je od strane publike procijenjena veoma važnom i aktualnom, a sama gošća, mr Đermana Šeta je, svojim osebujnim stilom izlaganja koji odražava optimizam i stručnost, pobudila velike simpatije svih prisutnih.
(preporod.com)