Zenica: Juniorske fudbalerke Bosne i Hercegovine porazile Albanke

0
5

fb7

Zenica, Albanija – Ženska fudbalska U19 reprezentacija Bosne i Hercegovine porazila je danas u prijateljskom meču odgovarajuću reprezentaciju Albanije u pripremama za kvalifikacije za Evropsko prvenstvo sljedeće godine u Slovačkoj na kojem će nastupiti osam timova iz Evrope, javlja Anadolu Agency (AA).

Izabranice Nikole Nikića porazile su selekciju Albanije rezultatom 3:1 zahvaljujući golovima Lejle Koluh u 20., Ajle Pašalić u 44. i kapitenke Andree Grebenar u 86. minut, dok je za gostujuću reprezentaciju gol postigla Ermelinda Shega u 51. minuti susreta.
Dvije prijateljske utakmice reprezentacija Bosne i Hercegovine i Albanije igraju se u Trening centru N/FSBiH u Zenici, gdje su bh. reprezentativke stigle jučer. Utakmice se igraju u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo sljedeće godine u Slovačkoj, te će reprezentativke BiH sa selekcijom Albanije odigrat će još jednu prijateljsku utakmicu u Zenici u četvrtak sa početkom u 10 sati.

Na spisku selektora Nikole Nikića nalazi se dvadeset igračica iz cijele Bosne i Hercegovine: Zerina Piskić (SFK 2000), Ana Bojanić (Mladost Nević Polje), Josipa Strukar (Mladost Nević Polje), Emina Kantić (Borac Jelah), Marija Aleksić (Banja Luka), Jelena Koprena (Banja Luka), Ulmija Lužić (Čelik), Lejla Koluh (Čelik), Dajana Spasojević (Modriča), Vanja Milošević (Modriča), Andrea Grebenar (SFK 2000), Mirha Hadžo (SFK 2000), Merjema Medić (SFK 2000), Albina Butković (Fortuna Živinice), Amra Isaković (Mostar), Andrea Crnobrnja (Željezničar 2011), Lucija Leovac (Osijek, Hrvatska), Ajla Pašalić (Gelre, Holandija), Melani Mustafić (Frankfurt, Njemačka), Julija Kvesić (Široki Brijeg).

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo za ženske U19 reprezentacije počinju u septembru ove godine.