Zeba još jednom heroj Slobode, Vitez osvojio bod protiv Širokog

0

Tuzla, Vitez – Vitez je na svom terenu u okviru 17. kola BHT Premijer lige dočekao ekipu Širokog Brijega.

Karačićevi izabrani nešto su bolje otvorili utakmicu i nakon početne inicijative po veoma teškom terenu stigli do prednosti već u šestoj minuti. Iskusni Pandža je pogriješio, što najbolje koristi Đurić i dovodi Vitez u prednost od 1:0. Ipak, slavlje Vitežana nije dugo trajala jer je Kresinger poravnao rezultat samo četiri minute nakon Đurićevog pogotka. Mogli su domaći opet povesti već u idućem napadu, kada je Kapetan šutirao, a lopta odlazi malo pored Soldinog gola. Domaći su napadali do kraja prvog poluvremena, dok su gosti tražili svoju šansu preko kontranapada, no promjene rezultata do poluvremena nije bilo te je glasio 1:1.

Drugo poluvrijeme donijelo je mnogo slabiju igru, što i ne treba čuditi s obzirom na to da su uslovi za igru bili jako teški. Najbolju šansu u drugom poluvremenu imao je Široki preko Barabana, no rezultat se nije mijenjao te je na kraju ostalo 1:1.

Vitez je tako osvojio veliki bod u borbi za opstanak, dok je Široki upisao drugi remi uzastopno.

Vitez 1:1 Široki Brijeg

NK Vitez: Tirić, Jurić, Muminović, Pezo, Livančić, Vidović, Pilipović, Barišić, Kapetan, Anastasov, Đurić. NK Široki Brijeg: Soldo, Barišić, Krstanović, Baraban, Landeka, Ćorluka, Kožulj, Ajayi, Bralić, Kresinger.

Prvoplasirana Sloboda gostovala je u okviru 17. kola u Prijedoru davljeniku Rudaru te je Musemićeva ekipa tražila nove bodove na gostovanju, koji bi donekle ublažili situaciju u tuzlanskom klubu. Podsjećamo, prvi operativac kluba Azmir Husić je najavio povlačenje što je jako potreslo navijače ovog kluba.

Utakmica je odigrana bez prisustva publike, a bolje prilike u prvom poluvremenu je imao tuzlanski klub. Sloboda je prijetila u nekoliko navrata, a najbolje šansu su propustili Veselinović i Stjepanović, pa je rezultat na poluvremenu glasio 0:0.

Tuzlaci su i u drugom dijelu bili puno bolja ekipa na terenu, a gol je ‘konačno stigao’ u 80. minuti kada je kapiten Zajko Zeba pogodio iz slobodnog udarca što je bilo dovoljno za pobjedu te je sada pobjednički niz produžen na tri utakmice.

Sloboda će nakon ovog kola sigurno ostati na prvoj poziciji sa 37 bodova, dok Rudar ostaje na samo 16 osvojenih bodova i već sada je gotovo siguran putnik u niži rang.

Rudar 0:1 Sloboda

FK Rudar: Kozić, Šodić, Burazor, Radoja, Pekija, Miloš, Milutinović, Jovičić, Pejić, Mrkić, Kunić.

FK Sloboda: Pirić, Škahić, Efendić, Zeba, Ivetić, Mehmedagić, Ordagić, Stjepanović, Ahmetović, Veselinović, Kiso.