Zagreb i Bihać: 3 medalje za takmičare džudo kluba Lukavac

0

Bihać, Lukavac – Od 17. do 18.10.2015. u Dubrovniku je održan Evropski Kup za seniore/ke na kome je nastupilo preko 200 takmičara iz 18 zemalja.

Lukavčanka Selma Sejdinović je nastupila u kategoriji -52kg i zauzela 4. mjesto. U borbi za medalju je vodila protiv Ruskinje Tashtimirova Aygul na wazari i yuko, ali je borbu morala predati zbog povrede dva minuta prije kraja. U subotu 17.10.2015 u Bihaću je održan Međunarodni džudo kup “Una” na kome je nastupilo oko 360 takmičara iz Hrvatske, Austrije, Slovenije, Srbije i BiH.

Na turniru su nastupila tri mlada takmičara iz džudo kluba “Lukavac” i osvojili su 3 medalje, 2 zlatne i 1 bronzanu. Zlatne medalje su osvojile Dalal Odobašić (poletarka -40kg) i Ajla Mujić (mlađa pionirka +48kg), a bronzanu medalju je osvojio Azur Imamović (poletarac -34kg).