Vogošća u završnici susreta deklasirala Bosnu

0
4

Vogošća – Danas je u KSC Skenderija odigran svojevrsni gradski derbi A1 košarkaške lige za muškarce, u kojem su snage odmjerili KK Bosna Royal i KK Vogošća.

Puno su bolji na kraju bili gosti, koji su slavili rezultatom 83-63. Bosna ove sezone igra dosta promjenjivo, a nedostatke u igračkom kadru domaći su uspjeli barem djelimično prikriti u prvoj četvrtini, koju su riješili u svoju korist rezultatom 20-15.

Ipak, Vogošćani, koji su u sezonu ušli sa ambicijama da se probaju plasirati u Ligu 12, u drugom su dijelu zaigrali dosta bolje, pa su na poluvremenu vodili rezultatom 40-35. Treća je četvrtina bila ponovo ujednačena i uravnotežena, a Bosna je stvorila dojam da bi mogla i do potpunog preokreta i pobjede u ovom dijelu susreta.

Vogošća je tako na početku posljednje četvrtine imala vodstvo rezultatom 59-56. Slična je situacija bila tokom prve polovine posljednjeg dijela igre, a onda je Vogošća u posljednjih 5 minuta potpuno prelomila meč i došla do visoke pobjede, konačnim rezultatom od 83-63.

Najbolji je kod domaćina bio Edin Rešidović, koji je ubacio 17 poena. Kod gostiju, najviše je sa 25 poena pokazao Dinko Peljto.

KK BOSNA ROYAL: Bradić 6, Halilović, Sijerčić, Dragolj 1, Lale 13, Forić 2, Genjac 5, Klinac, Rešidović 17, Mazalović, Ferhatbegović 12, Krupalija 7 KK VOGOŠĆA: Holjan 5, Mehić, Peljto 25, Mrehić 2, Rešidović 7, Fazlić 21, Dedović, Nicević, Simon 15, Kasun 8, Ademović