20. Februar 2016

Vitez, Jajce – Fudbaleri Viteza su u generalnoj probi pred početak proljetnog dijela Premijer lige BiH poraženi u svom gradu od ekipe Metalleghe BSI iz Jajca. Meč je okončan rezultatom 1-0 za goste.

Navijači Viteza ne mogu sa previše optimizma ući u novu polusezonu Premijer lige BiH, pošto je ekipa Branka Karačića pokazala prilično lošu formu u posljednje vrijeme, pa se čini jednim od ozbiljnijih kandidata za ispadanje iz lige. U generalnoj probi pred početak nove sezone, Vitez je poražen od ekipe Metalleghe BSI iz Jajca, koja se priprema za sezonu u Prvoj ligi Federacije BiH, a koja je danas na terenu djelovala u najmanju ruku ravnopravno sa Vitezom.

Metalleghe je imao veći broj šansi u prvom poluvremenu, ali je jedna od šansi Viteza bila jako dobra. Radeljić je tada zaprijetio Fejziću poslije centaršuta sa strane, ali je golman Metalleghea odlično intervenisao. Ekipa iz Jajca je do vodstva došla pogotkom Amila Dilberovića, a njemu je odlično asistirao Nebojša Popović, donedavni član mostarskog Zrinjskog. Pogodak Dilberovića je bio i jedini gol u prvom poluvremenu.

Nebojša Popović je igrao jako dobro u današnjoj utakmici i Vitežani nisu imali rješenje za njega, a u više navrata je solo prodorima gotovo došao do gola.

Ipak, odbrana domaćina je uspijevala da te situacije uz dosta muke riješi u svoju korist. Vitez je ozbiljno počeo prijetiti tek u finišu susreta, a najbolju šansu je imao Momčilo Mrkaić, koji je šutirao preko gola poslije odličnog dodavanja Tonija Livančića u 76. minuti.

Do kraja susreta je preko gola Metalleghea šutirao i Atanasov, a potom je Fejzić zaustavio još jedan udarac Radeljića poslije kornera, tako da je meč okončan pobjedom gostujućeg tima od 1-0.

NK VITEZ: Tirić, Barić, Sadiković, Radeljić, Jevtić, Muminović, Đurić, Šantić, Livančić, Novak, Mrkajić NK METALLEGHE BSI: Fejzić, Sakan, Pljevljak, Helvida, Stakić, Benović, Popović, Marin, Dujaković, Pezo, Dilberović Vitez sezonu u Premijer ligi BiH otvara za sedam dana, kada će na njegovom stadionu gostovati mostarski Velež. Sve bi osim pobjede domaćina u tom duelu bilo veliko iznenađenje.