8. Oktobar 2013

rkkakanjekipaKakanj – Rukometaši Kaknja uspješno su startovali u novoj sezoni i uvjerljivo porazili ekipu Lukavca s 12 golova razlike.Nije to bila predstava za pamćenje jer su obe ekipe igrale u podmlađenim sastavima,od kojih je više pokazala domaća momčad, pogotovo u drugom poluvremenu, kada su se razigrali Kenan Duraković i Nedžad Zaimović, te golobradi Salih Delić i golman Mevludin Čehajić. Gosti su jači otpor pružili u prvom poluvremenu, kada se igralo gol za gol i na odmor otišlo s minimalnom prednošću Kaknja od samo jednog gola razlike(16:15).Česte tehničke pogreške, neiskorištena dva sedmerca (Zaimović i Duraković), te loša igra u odbrani, uzrok su slabog učinka Amitovićevih izabranika u prvih pola sata. Preokret donose rokade, odnosno vraćanje Velispahića i Durakovića na prirodne pozicije lijevog krila, odnosno srednjeg beka, koji su u prvom dijelu igrali na mjestu beka (Velispahić), odnosno pivota (Duraković) !?

Kakanj je dobio utakmicu, ali i dva mlada igrača, koji su oduševili malobrojnu publiku. Riječ je o desnom krilu Salihu Deliću, koji je uz kapitena Nedžada Zaimovića , sa 7 golova bio najučinkovitiji, te potencijalnom kadetskom reprezentativcu, perspektivnom golmanu Mevludinu Čehajiću, koji je branio čitavo drugo poluvrijeme i imao 9 odbrana te u velikoj mjeri doprinio ogromnoj razlici koju su domaći ostvarili upravo u drugom dijelu igre.