Tuzla ̶ Radnici tuzlanske fabrike deterdženata Dita i danas su mirno protestovali pred zgradom kantonalne Vlade, od koje traže ispunjenje obećanja o revitalizaciji proizvodnje.
Današnje okupljanje, u odnosu na brojna ranija, razlikuje se utoliko što ovaj put radnici, razočarani inertnošću vlasti, nisu očekivali ništa.
“Nisu ništa pokazali, iznevjerili su sve, iznevjerili sami sebe, 90 posto nas bili smo svjesni da od toga nema ništa… I danas smo svjesni da od nove vlade nema ništa”, kaže radnik Fabrike deterdženata Dita Enes Husarić.
Delegaciju radnika Dita primio je premijer Bahrija Umihanić sa nekoliko ministara, koji su priznali nemoć u rješavanju ovog problema.
“Čista igra, ovo je igra, ili da sačekamo novu skupštinsku većinu pa da nova skupštinska većina potvrdi odluku, ovu što su oni kobajaga donijeli, ili da se oglasi Tužilaštvo.Tužilaštvo se neće nikad oglasiti”, kaže predsjednik Sindikata Fabrike deterdženata Dita Dževad Mehmedović.
Umihanićeva navodno nestranačka vlada, čiji su ministri bili vrlo aktivni učesnici predizborne kampanje, radnicima predlaže da oni ponovo otkupe, sada već prezaduženu i upropaštenu fabriku.
(bhrt.ba)