Travnik zaustavio nestvarnu žetvu bodova

0
3

Travnik – Čelik je porazom u 4. kolu BH Telecom Premijer lige BiH na gostovanju u Travniku rezultatom 2:3 na nevjerovatan način prekinuo i niz od 13 utakmica bez poraza, te ostao na sedam bodova i sa druge pao na četvrtu poziciju.

Domaćini su, naime, u prvom poluvremenu samo jednom šutirali u okvir gola, i to iz penala, a vodili su s 0:2, čime su, praktično, riješili sve dileme. Zeničane nije razbudilo ni isključenje prvog domaćeg igrača, pola sata prije kraja meča, nego su tek kada su primili i treći gol i kada je domaćin ostao bez još jednog isključenog igrača, preko Mahira Karića smanjili na 2:3-Travnik je iskoristio naše greške i dekoncentriranost u prvih 20 minuta, postigao dva gola kojima su i usmjerili vodu na svoj mlin. Velikom borbenošću i agresivnošću, na momente i nekontroliranom, uspjeli su sačuvati vodstvo. Čak ga i povisiti i zasluženo pobijediti, jer su bili borbeniji i više su željeli pobjedu. Skupo su je platili velikim brojem žutih i dva crvena kartona, ali su ispunili cilj, a mi im možemo samo čestitati- kaže trener Boris Pavić, koji ističe da su ovim porazom, na neki način, sa leđa skinuli i teret dugog niza od 13 utakmica bez poraza.

Mi možemo igrati i bodove osvajati samo kada smo maksimalno angažirani i borbeni, a to nije bio slučaj u Travniku- ističe Pavić, koji najavljuje da će, zbog ponovljene loše igre, neki igrači preseliti na klupu u derbiju protiv Sarajeva.