Travnik u finišu utakmice pobijedio Sarajevo na Piroti

0
1

travnik_sarajevo_38155-658x438Travnik, Sarajevo – Fudbaleri Travnika pobijedili su na domaćem terenu ekipu Sarajeva u 2. kolu Premijer lige BiH golom u posljednjim trenucima susreta 1:0.

Gol odluke postigao je Kouadio, koji je nakon toga dobio i crveni karton. Minut prije tog gola fudbaleri Sarajeva tražili su penal, ali se sudija nije oglasio. Tako je Travnik došao do punog plijena iz ove utakmice.

Prije meča na Piroti održana je minuta šutnje u čast bivšeg fudbalera i kapitena Travnika, preminulog Elvedina Varupe. Na terenu Pirote ocrtana je Varupina “trica”.

U prvom dijelu Sarajevo je bilo konkretnije i stvaralo šanse, no bez rezultata. Travnik je nakon greške Oštrakovića u 20. minuti imao šansu za vodstvo, ali su fudbaleri Sarajeva imali dosta sreće. Prvi udarac u okvir gola Bordo tim je uputio u 43. minuti, preko Stojčeva, ali je Nurkić bio na mjestu. Prvih 45 minuta je tako završeno bez golova.