Travnik – U Travniku je održano općinsko takmičenje učenika osnovnih škola o temi “Misli mine”, koje redovno krajem godine organizuje Općinska organizacija crvenog križa Travnik.
U konkurenciji sedmih razreda nastupilo je osam ekipa osnovnih škola Han Bila, Mehurići, Turbe, Nova Bila, Karaula, KŠC Petar Barbarić, Vitovlje i domaćin Travnik.
Žiri nije imao lak zadatak
U igrama pitalica, slagalica i pantomima učenici su pokazali zavidnu vještinu i znanje o temi opasnosti i zaštite od mina, pa je žiri u sastavu Božena Volić i Asef Kasum ispred crvenog križa, te Samir Pinjo, predstavnik civilne zaštite, imao težak zadatak.
Tako je prvo mjesto osvjila ekipa OŠ Turbe, drugo KŠC Petar Barbarić, a treće OŠ Mehurići. Organizator je svim ekipama dodijelio diplome i knjige, a OŠ Turbe je kao pobjednik stekla pravo učešća na kantonalnom takmičenju.
Autor: S. P.
(avaz.ba)