Travnik i Sarajevo remizirali na Piroti

0
5

Travnik, Sarajevo – Travnik i Sarajevo odigrali su danas zanimljivu generalnu probu pred nastavak prvenstva, a nakon uzbudljive igre susret je završio realnim rezultatom 2:2.

Mada je Travnik u početku imao terensku inicijativu, Sarajevo je iz dvije kontre iskoristilo nesmotrenost domaćina i povelo 0:2.

Već u prvoj minuti Augusto Cesar koristi nesporazum zadnje linije i golmana Travnika te dovodi goste u vodstvo. Veziri nastavljaju igrati veoma ofanzivno, a Sarajevo se opredijelilo za kontre.

Iz jedne takve Amer Bekić povećava vodstvo Sarajeva u 25. minuti. Travnik ne posustaje pa u 32. Minuti u kaznenom prostoru Sarajeva Edin Rustemović ruši Igora Jelića, a sudac Haris Poprženović pokazuje na bijelu tačku. Siguran za 1:2 bio je Anel Čurić.

U 40. minutu došlo je do koškanja na terenu u kojem su učestvovali igrači na terenu, ali i oni sa klupe, pa čak i treneri. U nervozi je prednjačio trener gostiju Miodrag Ješić koji se nije dao istjerati sa terena, ali mu je sudac Poprženović progledao kroz prste.

Travnik je do odmora zaigrao još konkretnije što je rezultiralo poravnanjem. Na jednu loptu u 45. minuti natrčao je Asim Zeci i rezentnim udarcem sa oko osamnaest metara pogodio za 2:2.

U nastavku su treneri oba tima iskoristili pravo na više izmjena pa se igralo sa dosta grešaka, ali se rezultat nije mijenjao. Na tribinama stadiona Pirota bilo je oko 350 navijača tima sa Koševa, koji su doputovali iz Sarajeva.

Autor: S. PINJO