Travnik i Sarajevo remizirali na Piroti, uz četiri gola na odličnoj utakmici

0
3

Travnik, Sarajevo – Fudbalski klub Sarajevo odigrao je danas prijateljsku utakmicu na stadiona “Pirota” protiv NK Travnik, člana 1. lige Federacije BiH. Susret je odigran povodom godišnjice smrti višegodišnjeg igrača i kapitena NK Travnik, Elvedina Varupe, koji je preminuo 1. augusta 2015. godine, nekoliko dana uoči ligaškog susreta Sarajeva i Travnika.

Prije prvog sudijskog zvižduka akteri utakmice i prisutni gledaoci minutom šutnje i učenjem Fatihe odali su počast Varupi, a vrijedi istaći da je sav prihod ostvaren od prodaje ulaznica bio namjenjen porodici Varupa.

Bordo klub je u dosta mladom sastavu istrčao na travnjak “Pirote” na ovaj prijateljski susret, koji se igrao dva puta po 40 minuta. Utakmica su započeli: Adilović, Hebibović, Kadušić, Mujakić, Rastoder, Gljiva, Herić, Husejinović, Crnkić, Anđušić i Kurdić.

Nakon početne prilike preko Hebibovića, Travnik preko Jusufbašića dolazi do vodstva. U drugom poluvremenu utakmice Sarajevo je izjednačilo preko Husejinovića, a potom se i Hebibović upisao u strijelce. Do kraja susreta Travnik je uspio izjednačiti, te je utakmica završena konačnim rezultatom 2:2.