Taekwondo Nur se iz Stuttgarta vratio sa zlatnom i bronzanom medaljom

0
1

730d5f805420cce4bd7b45fd725036c0_XLKakanj – Proteklog vikenda je u Stuttgartu održan međunarodni turnir u taekwondo-u PARK KUP 2013.

Na turniru je nastupilo oko 1000 takmičara iz 21 zemlje. Jedini predstavnik Bosne i Hercegovine bio je naš kakanjski taekwondo klub NUR, nastupivši sa 7 takmičara.

Na ovom izuzetno jakom turniru takmičari taekwondo kluba NUR ostvarili su zapažen rezultat, ostvarivši 7 pobjeda i okitivši se na kraju sa 2 medalje, jednom zlatnom i bronzanom. Zlatnu medalju osvojio je Evelin Piljug u kategoriji kadeta -45 kg, koji je ostvario 4 pobjede u pojedinačnoj konkurenciji, dok je bronzanu medalju osvojila Šemsa Silajdžić u kategoriji juniorki -46 kg.

„Imali smo sjajnu podršku i navijanje naših Bosanaca i Hercegovaca koji žive i rade u Njemačkoj i Austriji, koji su došli u velikom broju kako bi bodrili i podržali naš klub koji je bio jedini predstavnik iz BIH. Zadovoljan sam sa ostvarenim rezultatom mojih takmičara, a velike pohvale od mene takmičaru Evelinu koji je na kraju slavio sa 4 pobjede i zasluženo je u njegove ruke stigla zlatna medalja.

U tri borbe pobjedio je 3 domaća takmičara dok je finalnu borbu pobjedio predstavnika iz Češke. Iskoristio bih priliku da se zahvalim gosp. Azeminu Velispahiću Bosancu iz Brežana koji živi i radi u Njemačkoj, ugostivši ekipu koja je predstavljala nas grad, a i BIH.” – riječi su trenera Halima Fajzića