Srebrenica – Na Starom Gradu u Srebrenici u četvrtak, 13.oktobra će biti obilježena 24. godišnjica pogibije Akifa Ustića i njegovih saboraca, koji su živote izgubili braneći Bosnu i Hercegovinu od velikosrpskog agresora.
Akif Ustić je bio zamjenik komandanta 28. divizije koju je predvodio Naser Orić i osnivač Prvog srebreničkog bataljona. Poginuo je 13.10.1992. godine na Zalazju pored Srebrenice, zajedno sa jos 22 saborca. Posthumno je odlikovan najvećim ratnim priznanjem “Zlatni ljiljan” i također posthumno je dobio čin pukovnika.
Ceremonija obilježavanja 24. godišnjice počinje u 12h na Starom Gradu, a planirano je održavanje historijskog časa, učenje jasina i polaganje cvijeća. Nakon toga u Bijeloj džamiji će biti proučen tevhid.
(radioglasdrine.com)