Sarajevo na minus tri: Nurković spasio Travnik katastrofe

0
2

benko-travnikSarajevo, Travnik – Utakmicom Travnik – Sarajevo, koju je Bordo tim riješio u svoju korist rezultatom 2:0 spuštene su zavjese na 21. kolo BHT Premijer lige BiH.

Izabranici Mehe Kodre bili su bolji rival, djelovali su razigranije i zasluženo su odnijeli bodove sa Pirote. Da na golu domaćih nije bilo raspoloženog Nurkovića, koji je u nekoliko navrata branio nemoguće, Veziri do doživjeli pravu katastrofu.

Sarajevo je prvo zaprijetilo u četvrtoj minuti, kada je Puzigaća iz auta ubacio u peterac, a Benkin udarac glavom uspio je zaustaviti Nurković. U nastavku akcije udarac Bekića iz dobre situacije izblokirala je odbrana Travnika.

Deset minuta kasnije zaprijetio je i barić iz slobodnjaka na oko 17 metara od Nurkovićevog gola, ali je pogodio živi zid.

Sredinom prvog dijela Nurković je u dva navrata spasio Vezire. prvoj je fenomenalnom intervencijom odbranio udarac Miloša Stojčeva iz slobodnog udarca, a u nastavku akcije zaustavio je i Benkin pokušaj glavom.

U finišu prvog dijela Sarajevo je došlo do prednosti. Sadiković je srušio Bekića, sudija Skakić pokazao je na bijelu tačku, a igraču Travnika pokazao je put u svlačionicu.

Nurković je odbranio jedanaesterac, ali je Puzigaća bio najbliži odbijenoj lopti i pogodio je za 0:1.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme gosti su udvostručili prednost, a strijelac je bio Benko. Travničani su signalizirali ofsajd, ali pomoćni sudija Zlatan Bečirević nije se oglasio i očito je pogriješio, jer je hrvatski napadač bio u nedozvoljenoj poziciji…