Rukometne kvalifikacije za EP: Bjelorusija – BiH 25:25

0
9

imageBiH, Bjelorusija – Rukometna reprezentacja Bosne i Hercegovine je u Minsku sa selekcijom Bjelorusije igrala neriješeno 25:25 (12:13), na startu kvalifikacija za nastup na evropskom prvenstvu 2016. godine u Poljskoj.

Iako je Bjelorusija važila za favorita u ovom susretu, bh. rukometaši propustili su dobru priliku da savladaju direktnog konkurenta u borbi za nastup na evropskom prvenstvu.

Izabranici selektora Dragana Markovića više od 50 minuta susreta držali su prednost, koja je u nekoliko navrata iznosila četiri gola.

Sredinom dugog dijela domaći rukometaši su serijom 5:0 uspjeli da preokrenu rezultat i povedu, a u 52. minuti naprave i osjetniju prednost od tri gola.

Naš tim je uzvratio i anulirao vodstvo domaćina golovima Vražalića, Terzića i Ovčine. U posljednja dva minuta susreta bh. rukometaši ušli su s dva gola prednosti, koju nisu uspjeli da sačuvaju, dok su u posljednjih 30 sekundi obje ekipe propustile prilike da dođu do pobjede.

Naredni susret kvalifikacija reprezentacija BiH igra 2. novembra u tuzlanskom Mejdanu protiv prvog favorita Druge grupe – Danske, koja se u četvrtak sastaje s Litvanijom.

(bih-x.info)



Bosna PRESS pratite putem Facebook | Twitter | Android| iPhone

Stavovi iznešeni u ovom tekstu su autorovi i moguće je da isti ne predstavljaju stavove naše redakcije.
Komentari su vlastita mišljenja autora i redakcija zadržava pravo brisanja vulgarnih i uvredljivih komentara.

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime