Prva rukometna liga FBiH: Kakanj nakon Krajine pobijedio i Žepče, porazi Bosne TS i Čelik Juniora

0
9

11150282_473244209492319_379824447759087697_nŽepče, Zenica – Nakon velikog trijumfa nad vodećom Krajinom, rukometaši Kaknja uvjerljivo su porazili i drugoplasiranu ekipu Žepča i dokazali da imaju veliku perspektivuRukometaši Kaknja priredili su još jedno veliko iznenađenje.

Nakon pobjede nad vodećom Krajinom(31:27), izabranici trenera Nedžada Zaimovića uvjerljivo su porazili i favoriziranu ekipu Žepča. Već u prvom poluvremenu stekli su pet golova prednosti(17:12), koju su sačuvali do kraja i uzeli skalp još jednom favoritu. Igrač utakmice bio je kapiten Dino Sabljaković, koji je postigao 12 pogodaka i na najbolji način potvrdio svoju formu.I ova utakmica,kao i ostale u nastavku prvenstva, pokazale su koliko je njegovo odsustvo u jesenjem dijelu prvenstva predstavljalo gubitak za mladu ekipu Kaknja. Trener Nedžad Zaimović prezadovoljan je igrom i zalaganjem svojih pulena. “Poslije Krajine, kojoj smo nanijeli jedini poraz, deklasirali smo i drugoplasiranu ekipu Žepča i dakazali da imamo kvalitet i potencijal i za veće domete. Ovo je ujedno i dokaz da nedavni rezultat protiv Krajine nije bio slučajan, nego plod bašeg kvalitetnog i predanog rada,” istakao je trener rukometaša Kaknja Nedžad Zaimović, koji se posebno zahvalio navijačima koji su, kako kaže, „nosili“ njegovu momčad tokom cijele utakmice, koja je mogla zadovoljiti i najprobirljivije pristalice rukometa.

KAKANJ – ŽEPČE 33:26 (17:12)

Sportska dvorana u Kaknju. Gledalaca 150. Sudije: Edis Brkić (Ilidža) i Damir Ahmetašević (Banovići). Delegat: Alkibijar Hamidović (Banovići).

KAKANJ: Čehajić, Šehić, Talić, Spahić 1, Zaimović 4, Demir 2, Bjelopoljak 3, Zahirović 4, Hadrović, Bevrnja 2, Velispahić 5, Sabljaković 12. Trener: Nedžad Zaimović.

ŽEPČE: Čoruša, Vrdoljak, Penava, Abdurahmanović 9, Ćušković 4, Đerić 3, Šumić 5, Barbarić, Hrustanović 4, Bakula, Andrijević, Krešić 1, Matijević, Jozinović, Dunđer, Gero. Trener: Enes Avdić.

BIHAĆ – ŠR ČELIK JUNIOR 32:30 (17:14)

Dvorana „Luke“. Gledalaca 200. Sudije: Elmir Dautović (Cazin) i Enis Osmanagić (Cazin). Delegat:Ekrem Berberović (Cazin). Isključenje: Bihać 14, Čelik Junior 14 minuta.

BIHAĆ: Sedić, Handukić, Osmanagić 1, Živković, Hošić 11, Midžić 5, Ljubijankić 1, Hafurić 4, Begić 10, Dervišević, Jurladžija, Pašagić, Čović, Burzić.Trener:Asmir Hafurić

ČELIK JUNIOR:Mulić, Hodžić, Gušić 6, Škember 1, Suljić 2, Muslić 10, Panjević 1, Ajanović 5, Hadžijusufović 5, Biogradlija, Spahić, Jurić, Jašarević, Grabus. Trener: Vladimir Zeljko.

Iz Čelik Juniora imali su primjedbe na suđenje dvojca iz Cazina, što kako kažu ne može baciti sjenu na gostoprimstvo i pobjedu domaćeg RK Bihać.

BOSNA TS – KRAJINA 27:37

Dvorana KSC Tešanj. Gledalaca 200. Sudije: Hasić i Sabljić. Delegat Jukić.

BOSNA TS: Sinanović A., Kantić, Tucaković 4, Isaković H. 3, Isaković A., Mujkanović, Isaković Z. 5, Handžić 1, Omahić 5, Jaćimović 1, Bradarić K. 4, Bradarić A., Kotorić 4, Kovačević, Šaranović, Sinanović D. Trener: Adžamija Avdija

KRAJINA: Fejzović, Salkić D. 1, Nadarević 1, Burazor 4, Kapić 1, Salkić I. 5, Bajramović 4, Šahinović 9, Dizdarević 3, Bašagić, Lipović Ad. 5, Ikanović, Stanić 1, Horozović 1, Lipović Al. 2. Trener: Hegić Jasenko

Sedmerci: Bosna – TS: 6/2; Krajina: 6/5, Isključenja: Bosna – TS: 10 min., Krajina: 10 min.

Ekipa Krajine je zabilježila novu pobjedu protiv domaće Bosne  TS i tako se učvrstila na liderskoj poziciji. Očekivano bez većih problema, vođeni iskusnim Šahinovićem i Bajramovićem, uz sjajno raspoloženog golmana Fejzovića koji je sakupio preko 20 odbrana, gosti ni u jednom trenutku nisu dopustili Tešnjacima da ugroze stečenu prednost, što pokazuje i rezultat prvog poluvremena koji je glasio 10:20. Početkom drugog poluvremena, rukometaši Bosne TS popravljaju igru i u jednom momentu smanjuju razliku na samo 4 gola, međutim, to je trajalo veoma kratko, pa Cazinjani nastavljaju svoju dominaciju i tako dolaze do novih bodova.

Krajina vodi na tabeli sa 36 bodova. Žepče je na 2. mjestu sa 31 bodom. Kakanj i Bihać imaju po 24 boda, Bosna TS 23 boda itd. Čelik Junior je na 7. mjestu sa 12 bodova