Rusija, Ukrajina – “Za vašu i našu slobodu”, moglo se pročitati na velikom transparentu što su ga istaknuli demonstranti koji su se s Puškinovog trga uputili prema aveniji Saharov. Novinar France pressea broj prosvjednika procijenio je na 50.000, a policija tvrdi da ih je 3000.
“Ne dirajte Ukrajinu”, i “Ne ratu”, moglo se vidjeti na drugim transparentima koje su nosili demonstranti svih dobnih skupina ističući ruske i ukrajinske zastave.
“Mislim da je Krim ukrajinski, a unatoč tome što ondje živi većinsko rusko stanovništvo svoje bi probleme trebali riješiti s vlastitom državom, jer Rusija s tim nema ništa”, rekla je 71-godišnja prosvjednica dodavši kako smatra da je riječ o “okupaciji, o ratu, što je neprihvatljivo za jednu civiliziranu državu”.
Istodobno se na poziv proruski orijentiranih grupa koje podupiru politiku Vladimira Putina, u blizini Trga revolucije i Kremlja, prema procjeni policije okupilo oko 15.000 ljudi.
(bh-index.ba)