Premijer liga BiH: Vitez potopio Velež, Drina povukla Rudar ka Prvoj ligi RS-a

0
5

Travnik, Zenica – Pored utakmice između Radnika i Mladosti, danas su u Premijer ligi BiH na rasporedu još 4 utakmice. U terminu od 14 sati i 30 minuta, odigrane su tri, a u njima su se uglavnom sastali timovi koji se bore za opstanak, ili su već otpisani.

Čelik – Travnik 1:1

Travničani su u Zenici pružili solidnu partiju i bili su relativno blizu toga da iznenade domaći Čelik, koji se i sam susreće sa brojnim problemima. Gosti su igrali hrabro iako su često bili u podređenom položaju, a u pojedinim se dijelovima utakmice jasno mogao vidjeti rukopis novog trenera Travnika, Darka Vojvodića. Najzanimljiviji detalji utakmice su se desili u drugom poluvremenu, kada je prvo gol za gostujući tim postigao Germain Kouadio, fudbaler iz Obale Slonovače koji se nakon dosta lutanja tokom zime ponovo našao u Travniku. Činilo se da bi Travnik mogao do punog plijena, a onda je Jovo Kojić kao i nebrojeno puta dosad iznenadio odbranu gostiju i poslije prekida poravnao na 1-1. Travnik će morati vanserijski odigrati ostatak sezone da bi spasio premijerligaški status, a iako Čelik zasad djeluje relativno sigurno, s obzirom na stanje u klubu, daleko je od osiguranog opstanka.

Vitez – Velež 6:0

Velež ove sezone ispada iz lige, ali očito je da će ispasti sa stilom, jer su već u prvom kolu proljetnog dijela sezone pokazali koliko su ozbiljni problemi pred ovim klubom. Velež je deklasiran sa ogromnih 6-0 od strane Viteza, a domaće je u vodstvo doveo Anto Radeljić. Nije rezultat dugo bio 1-0, pošto je Josip Šantić netom prije poluvremena postigao gol za 2-0, kojim je i definitivno osigurao pobjedu domaćeg tima prije poluvremena. U nastavku susreta, Velibor Đurić pogađa za 3-0, a onda Momčilo Mrkaić postiže gol za 4-0 iz penala. Za 5-0 je pogodio Toni Livančić u završnici susreta, a netom prije posljednjeg sudijskog zvižduka, on je povisio i na 6-0, pa će Vitez sa puno više samopouzdanja nastaviti sezonu.

Rudar Prijedor – Drina 0:1

Rudar iz Prijedora je totalno podbacio i praktično se eliminisao iz utrke za opstanak već u 19. kolu Premijer lige BiH. Prijedorčani su pred svojom publikom poraženi od zvorničke Drine, ekipe koja sigurno ispada iz lige, ali koja je preuzela prilično konkretne i korektne korake na kreaciji ozbiljnog tima za što raniji povratak u ligu. Rudar je pružio prilično lošu partiju i Drina je zasluženo slavila, pa bi ova ekipa do kraja sezone mogla poremetiti planove i još nekim klubovima. Jedini gol na utakmici postigao je Mićo Kuzmanović u 69. minuti.