Premijer Davutoglu odao počast Armenima poginulim 1915. godine

0
15

24284810Turska  ̶  Premijer turske vlade, Ahmet Davutoglu, saoštio je da će Armenska patrijaršija 24. aprila održati misu zadušnicu za poginule osmanske Armene i dodao da “Turska poduzima pozitivne korake ka uspostavi zajedničke budućnosti.”

Davutoglu je uputio izraze saučešća unucima osmanskih Armena i poručio: “Naša zajednička obaveza, kao unuka dvaju različitih naroda koji su dijelili i radost i žalost, jeste da olakšamo boli iz prošlog stolježa i izgradimo naše ljudske veze. Ovim činom se sjećamo osmanskih Armena i upućujemo izraze saučešća njihovim unucima.”

Turski premijer je istakao da je moguće identifikovati razloge i počinioce onoga što se desilo tokom Prvog svjetskog rata. “Strpati sve u samo jednu riječ i prebaciti odgovornost samo na turski narod, obojiti govorom mržnje, jeste savjesno i legalno problematična stvar,” poručio je Davutoglu.

(Anadolija)



Bosna PRESS pratite putem Facebook | Twitter | Android| iPhone

Stavovi iznešeni u ovom tekstu su autorovi i moguće je da isti ne predstavljaju stavove naše redakcije.
Komentari su vlastita mišljenja autora i redakcija zadržava pravo brisanja vulgarnih i uvredljivih komentara.

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime