Potvrđeno imenovanje Mirjane Čučković i Vesne Budimir za sutkinje Ustavnog suda BiH

0
63

607_20140124215542_vesn_budimirBiH – Dom naroda Federalnog parlamenta na današnjoj sjednici je potvrdio Odluke predsjednika Federacije BiH o imenovanju Mirjane Čučković za sudiju Ustavnog suda Federacije BiH iz reda srpskog naroda, te Vesne Budimir za sudiju Ustavnog suda Federacije Bosne i Hercegovine iz reda hrvatskog naroda.

Predsjednik Federacije Živko Budimir ovom prilikom je naglasio da Ustavni sud od 2009. godine nije bio popunjen i da su ove kandidatkinje uspješno prošle proceduru.

– Na ovaj način je omogućeno formiranje Vijeća za vitalni nacionalni interes. Saglasnost pri imenovanju sudaca postigli su dva potpredsjednika i predsjednik Federacije BiH – kazao je Budimir.

Novoimenovana sutkinja Vesna Budimir je do nedavno bila tužiteljica na čelu Posebnog odjela za ratne zločine Tužiteljstva BiH, a Mirjana Čučković sekretarka Ustavnog suda FBiH.

(Fena)



Bosna PRESS pratite putem Facebook | Twitter | Android| iPhone

Stavovi iznešeni u ovom tekstu su autorovi i moguće je da isti ne predstavljaju stavove naše redakcije.
Komentari su vlastita mišljenja autora i redakcija zadržava pravo brisanja vulgarnih i uvredljivih komentara.

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime