Poraz Krajine u zadnjim sekundama protiv RK Prijedor

0
1

Cazin, Prijedor – Zadnje, 15. kolo Premijer lige BiH za rukometaše donijelo je Krajini utakmicu na domaćem terenu protiv ekipe Rukometnog kluba Prijedor. Krajini je ovo bila utakmica od velikog značaja, jer se nalaze na granici prvenstvene tabele koja osigurava opstanak u elitnom takmičenju.

Cazinjanima je pobjeda bila imperativ u ovoj utakmici, pa su od prve minute čvrstom igrom držali rezultatsku prednost od 2 gola tokom cijelog prvom poluvremena, a na odmor se otišlo pri rezultatu 11:9, što je ulijevalo sigurnost domaćim igračima pred nastavak utakmice.

Početak drugog dijela Krajina je otvorila izvrsno da bi u 47. minutu povećala rezultat na 17:13, te se činilo da se gosti iz Prijedora neće vratiti u utakmici. Vjerojatno je ista misao bila u glavama igrača, te su s nekoliko nepromišljenih poteza dozvolili protivniku da se rezultatski vrati u utakmicu, da bi u 51. minutu semafor pokazivao 19:19.

Tada se igra gol za gol, a da bi gosti u 59. minutu stigli do prednosti 20:21. Krajina u napadu uspijeva izjednačiti nakon isključenja dva igrača Prijedora, a zadnji napad imaju gosti. U dosta konfuznoj igri pokušavajući odugovlačiti vrijeme očito zadovoljni neriješenim rezultatom, sudac svira faul u zadnjim sekundama za Prijedor. Ipak, nesmotrenost obrane Krajine koristi gostujući igrač, šuta na gol Orlića te postiže pogodak za pobjedu od 21:22. Nastaje slavlje gostiju, a igrači Krajine ostaju u nevjerici nakon neočekivanog i šokantnog poraza.

Izgubljeni su vrijedni bodovi, ali do kraja je ostala još jedna polusezona, gdje Krajina mora izvući pouke iz proteklih utakmica te ispraviti greške ako žele i narednu sezone provesti u društvu elitnih ekipa. Pokazali su mnogo puta da mogu igrati s najboljim ekipama, pa ne sumnjamo da će se dobre igre nastaviti i naredne godine gdje Krajina nastavlja borbu za opstanak u Premijer ligi BiH.