Pobjeda BiH u Solunu, dobra zaliha za Cazin

0
4

SetWidth678-bih-rukometCazin – Reprezentacija Bosne i Hecegovine je ostvarila bitnu pobjedu u prvoj utakmici pretkvalifikacija protiv Grčke u Solunu, a momci Dragana Markovića su dobili duel sa 23:28.

BiH je super otvorila utakmicu. Poslije uvodnih šest minuta igre pokazali smo sta hocemo, a na semaforu je bilo 0:5. Grčki selektor je zatražio timeout i tako prekinuo niz naše repezentacije. Koliko je dobro igrala naša odbrana, dovoljno je reći da su Grci prvi pogodak postigli nakon osam minuta igre.

Krajem prvog dijela je sjajnu partiju odigrao Elmir Građan koji je sa svoja dva pogotka povećao prednost na tri gola viška (9:12). Papadopoulos u 29. minuti iz svog četvrtog sedmerca smanjuje na 10:12. Malinović u narednom napadu ponovo povećava prednost i s tim rezultatom se otišlo na odmor.

Početak drugog poluvremena je protekao u tehničkim pogreškama na obje strane. Igralo se gol za golom. Uglavnom su bili na +5 u odnosu na Grke a susret smo na kraju dobili sa 23:28.

U našoj reprezentaciji je najefikasniji bio Nikola Prce sa pet pogodaka, Dejan Malinović je postigao četiri. Benjamin Burić je ubilježio 15 odbrana. Kod Grka ubjedljivo prvo ime je bio Papadopoulos sa devet pogodaka. Revanš meč se igra u Cazinu u subotu.