PL:”Zijan” Slobode u Bijeljini, Zvijezda ispustila pobjedu u Mostaru

0
6

SetWidth678-rajvosaMostar – Sloboda je nastavila agoniju novim porazom, Zvijezda je u Mostaru ispustila pobjedu, Sarajevo je teškom mukom iz penala slavilo nad Vitezom, dok je Željo odnio bod iz Travnika.

Sloboda je nastavila seriju slabih partija a agonija Tuzlaka nastavljena je i nakon ovoga kola gdje su danas sa 1:0 poraženi na gostovanju u Bijeljini kod ekipe Mladosti koja je do pobjede došla na startu meča golom Komarčevića iz 3.minute susreta. Rossoneri su gotovo cijelo drugo poluvrijeme imali igrača više jer su domaći imali crveni karton(Zelić) ali ni to nije bilo dovoljno da se neporaženi vrate u Tuzlu.

Sarajevo je teže od očekivanog došlo do pobjede i to iz penala kojeg je realizovao Puzigaća, iako je Vitez veći dio meča igrao sa igračem manje jer je Alić dobio crveni karton.

Zvijezda je golovima Gažde do 84.minute imala prednost od 2:1 u Vrapčićima, ali Velež je uspio da preokrene pogocima Popovića i Pejića te u zadnjim trenucima dođe do trijumfa.

Buhač i Pandža donijeli su pobjedu Širokim nad Slavijom, s kojom se lahko obračunala, dok su u Travniku domaćin i Željezničar u solidnoj predstavi podijelili bodove, dok je identičan rezultat postignut i u Zvorniku u meču Drine i Borca.

Čelik je u Zenici slavio nad Radnikom, a Zeničani su poveli preko Dedića u 47.minuti, da bi Radnik poravnao preko Antića, a onda je Duvnjak u finišu donio pobjedu Čeliku i velika tri boda.