PL: Šampion pao na Tušnju, Željo slavio u Zvorniku a Slavija u Gradačcu

0

SetWidth678-zeljaraGradačac, Tuzla, Bijeljina, Zvornik – Derbi u Tuzli pripao je Slobodi koja je srušila aktuelnog prvaka Zrinjskog, Željo je slavio u Zvorniku, Čelik u Bijeljini a Slavija u Gradačcu.

U derbiju kola na Tušnju ekipa Slobode je sa 1:0 golom Radovanovića savladala aktuelnog prvaka Zrinjskog! Iako su Mostarcu dva puta pogađali prečku i stativu i imali veći posjed lopte, Rossoneri su iskoristili poklon novopečenog A reprezentativca Ratka Dujkovića koji je ispustio loptu, a Radovanović to pospremio u mrežu za tri boda Tuzlaka.

Željezničar je nakon pobjede u Bijeljini u prošlom kolu i danas došao do tri boda na gostovanju, a Plavi su slavili u Zvorniku nad Drinom sa 1:2. Adžemove izabranike je u vodstvo doveo Bajić u 29.minuti fenomenalnim makazicama. Zvorničani su poravnali u 56.minuti preko Đerića da bi u finišu Tomić pogodio za slavlje Sarajlija.

Gostujuću pobjedu ostvarila je i Slavija i to u Gradačcu sa 1:3. Govedarica je zabio za vodstvo Slavije nakon jednog sata igre. Kokot je povisio na 0:2 u 87.minuti, Oglečevac je dva minuta kasnije zabio i treći da bi počasni gol za Gradačačane zabio Stojanov.

Velež i Olimpic su podijelili bodove u Mostaru. Rođene je u vodstvo doveo Janković u 36.minuti, a Vukovi su do boda stigli zahvaljujući autogolu Pejića.

Vitez se trznuo iz mrtvi protiv Radnika i došao do prva tri boda a trenutak odluke desio se početkom drugog poluvremena kada je pogodio Pinjuh.

Gostujući trijumf ostvario je i Čelik i to u Bijeljini kod Mladosti. Kojić je doveo Zeničane u vodstvo, a poravnala je Mladost u finišu prvog dijela preko Vidića da bi tri minuta prije kraja pobjedu Čeliku donio Dedić.