Pirić pogodio za pobjedu, Goražde drži vrh

0
3

gorazde_164813_140269_bigGoražde – Derbi susret 6. kola Prve lige Federacije BiH odigrali su Goražde i Mladost Doboj Kakanj, a na kraju je domaći tim slavio pobjedu rezultatom 1:0.

Goražde je jako dobro otvorilo meč. Dominirali su sredinom terena, a u 15. minuti su imali veliku šansu da dođu do vodstva. Dosuđen je penal, ali je Adžem neprecizan.

Ipak, dominacija domaćeg tima isplatila se u 32. minuti. Mrežu Mladosti je zatresao Muris Pirić za vodstvo od 1:0.

Ovim se rezultatom otišlo na odmor, a u nastavku se igralo mnogo mirnije. Goražde je laganom igrom čuvalo prednost u nastavku. Mirno su priveli susret kraju, te su slavili minimalnu pobjedu, koja ih odvodi na vrh tabele.