Osam odbojkaša iz Kalesije, bez ijednog treninga, osvojili bod protiv OK Napredak: Poveli 2:0 u setovima, gosti dobili “na mišiće”

0
3

ok bosna ok odzak 11.10.2015. 4

Kalesija, Odžak – U nedjelju (11.oktobra) u fiskulturnoj sali MSŠ Kalesija odigrana je utakmica drugog kola Superlige FBiH grupa “Sjever” za odbojkaše, u kojoj je OK Bosna Kalesija dočekao OK Napredak Odžak.

Podsjećamo, sezona 2015/2016 je proglašena “sezonom spasa”, jer je ovaj klub nakon 22 godine uspješnog rada početak ove sezone dočekao bez Uprave i predsjednika kluba.
“Pet do dvanaest” OK Bosna Kalesija je dobio predsjednika i Upravu, a odbojkaši su odlučili početi prvenstvo bez ikakvih priprema, uz odrađen samo jedan trening na kojem nisu prisustovali čak niti svi odbojkaši.

Šansu u ovoj sezoni će dobiti mladi igrači, koji bi trebali biti oslonac ekipe u narednim godinama.
Nažalost, mladi odbojkaši još uvijek nisu registrovani, pa je za Bosnu zaigralo nekoliko odbojkaša koji su bili registrovani i u prošloj sezoni, a na prvu utakmicu u ovoj sezoni se odazvalo osam igrača.

Jasmin Požegić (C), Sabahudin Burek, Semir Suljkanović, Arnel Imamović, Mirnes Mešanović, Bekir Zulić, Vedad Husejnović, Samir Aljić
Trener: Mensur Malović – Zlaja

Nakon što je utakmica prvog kola odgođena, a termin odigravanja utakmice će biti naknadno poznat, kalesijski odbojkaši su u okviru drugog kola dočekali OK Napredak Odžak.

Iako bez ijednog zajedničkog treninga i utakmice, odbojkaši iz Kalesije su u prva dva seta u potpunosti nadigrali goste iz Odžaka, te, iznenađujuće, došli do prednosti 2:0 i setovima.
Ipak, kalesijski odbojkaši nisu mogli izdržati taj tempo do kraja meča, što je fizički spremnija gostujuća ekipa znala iskoristiti i u potpunosti okrenuti rezultat.
Naredna dva seta su bez većih problema otišla na stranu gostiju, a Bosna se ponovo pokušala vratiti u petom setu, ali je nedostajalo i malo sportske sreće.

Poraz rezultatom 2:3 u setovima i osvajanje jednog boda, kada uzmemo u obzir sve okolnosti, je i više nego prihvatljiv.

OK Bosna Kalesija – OK Napredak Odžak 2:3
(25:22, 25:18, 11:25, 17:25, 12:15)

— Narednog vikenda kalesijski odbojkaši gostuju u Banovićima kod OK Srednjoškolac.