Odbojkašice ključa upisale novu pobjedu

0
3

odbojkaVelika Kladuša, Ključ – Ponovo su nas obradovale naše odbojkašice. Ovog vikenda igralo se četvrto kolo kantonalne odbojkaške lige za pionirke i seniorke u Velikoj Kladuši gdje su članice ŽOK Ključa odnijele pobjede u obje kategorije. Pionirke našeg kluba pobijedile su vršnjakinje iz Velike Kladuše rezuktatom 2:0 (po setovima 28:26, 25:16). Prvi set bio je neizvjesan što pokazuje i rezultat završnice. Iako su ključanke vodile cijelo vrijeme, dopustile su domaćinima da ih sustignu na 24:24. U igri na razliku ključanke su bile staloženije i odnose pobjedu u prvom setu od 28:26. Drugi set je pokazao pravu vrijednost naših malih odbojkašica gdje uvjerljivo sa 25:16 dobivaju drugi set a time i pobjedu od 2:0. Najbolje kod pobjedničke ekipe su bile Karat, Zukanović i Merdanović.

Seniorska ekipa je uvjerljivo sa 3:0 pobijedila domaćina ŽOK „Velika Kladuša“. Domaće igračice bile su solidne i nisu predstavljale opasnost što se vidi iz rezultata (po setovima 25:12, 25:12 i 25:16). Najbolje kod pobjednica bile su Pudić Medina, Brkić Almina i Osmančević Ajla.

Sljedeće kolo naše odbojkašice su domaćini ekipi ŽOK „Bužim“ iz Bužima.

Ovo će ujedno biti i uvertira za predstojeće federalno takmičenje mlađih kategorija koje će se održati 17. i 18. januara 2015. godine sa ekipama ŽOK „Bihać“, HOK „Livno“ i ŽOK „Bosanska Krupa“.