Odbojkaši Slobode slavili u Maglaju

0
5

Maglaj, Tuzla – Danas je u Maglaju pred oko 100 gledalaca u Gradskoj dvorani Maglaj odigrano prvo kolo I Federalne superlige u odbojci za muškarce. Na utakmici koja je počela u 14 časova sastale su se ekipe OK Maglaj i OK Sloboda.

Gosti iz Tuzle predvođeni kapitenom Derviševićem izvojevali su pobjedu od 1:3 u izuzetno uzbudljivom meču.

Prvi set odbojkaši Slobode dobili su rezultatom 18:25 najviše zahvaljujući odličnoj igri u polju i servisu. Da sve neće ići tako lako po naše odbojkaše potrudila se je ekipa domaćina i drugi set pripisala u svoju korist rezultatom 25:23. Naredni uzbudljiv set odbojkaši Slobode predvođeni primačkim parom Hasić-Kovačević osvaju sa 25:22 i ulaze u IV set sa rezultatom 1:2. IV i ujedno odlučujući set igrao se je na produžetke, gdje su u napadu i na servisu istakli se srednjaci Blagovčanin-Kadrić i korektor Karamović. Nakon duge i neizvjesne borbe odbojkaši Slobode su preokretom osvojili set sa 28:30.

Kapiten Dervišević je za naš portal istakao da je meč bio izuzetno uzbudljiv i nimalo lak, naročito jer je preko puta naša ekipa imala mnogo starije i iskusnije protivnike. Baš iz tog razloga nije želio propustiti priliku i pohvalio najmlađe igrače našeg kluba libera Husejnovića i korektora Karamovića, koji su kako je rekao, bilo sve vrijeme na visini zadatka.

Naredni meč OK Sloboda igra pred svojom publikom u SC Mejdan protiv OK Balegovac. Termin odigravanja utakmice biće naknadno objavljen.