Nova pobjeda Bihaća

0
0

zrkBihać – U utakmici 13. kola Prve rukometne lige Federacije BiH za žene između Iskre i Bihaća, odigranoj u Bugojnu, Bišćanke su ostvarile vrijednu pobjedu i uknjižile nova tri boda.

Gošće iz Bihaća su su od treće minute utakmice bile u  rezultatskoj prednosti, na kraju su pobijedile rezultatom 26:20 (poluvrijeme14:10).

Domaće rukometašice ni jednog trenutka nisu imale šansu da izbore povoljan rezultat.

Ponovno je cijela ekipa Bihaća bila na visini zadatka posebno u odbrani, a i u napadu su pružale maksimum. Odličnom igrom isticale su se Azra Bašanović, Lejla Ibradžić, Neira Midžić, Enesa Zulić i Jasmina Kličić. Vrlo vrijedno je napomenuti stabilnost  forme, odlične odbrane i dodatnu sigurnost koju ekipi daje golman Alme Dizdar.

Ovom pobjedom i osvojenih 30 bodova i gol razlikom +125, ekipa Bihaća i dalje je na čelu tabele.

Drugoplasirana ekipa Turbina također ima 30 bodova, ali će im vjerovatno biti oduzet bod, jer nisu odigrali zakazanu utakmicu sa Jedinstvo m u Tuzli. Trećeplasirana ekipa je Hrasnica sa 27 bodova.

Narednog vikenda Bihać u 14. kolu dočekuje ekipu Iskre iz Stoca i planira uknjižiti nova tri boda.

U subotu je, na molbu iz Cazina, unaprijed odigrana utakmica 19. kola između ekipa Zrinjskog i Krajine.

Kako prenosi portal rukomet.ba, utakmica je odigrana uz izvrsno dijeljenje pravde mladih sutkinja iz Mostara, Knezović i Šarac, dok su se gošće iz Cazina držale samo u prvih nekoliko minuta. Već sredinom prvog dijela Mostarke su imale prednost od šest pogodaka, a na kraju je završilo 33:21 za ‘mlade plemkinje’.

Zahvaljujući tome što je trenerica domaćih Radmila Koprena dala priliku svim igračicama sa klupe, gošće iz Cazina su izbjegle teži poraz