To će, pak, dovesti do krize Vlade. Dpa piše da će Kurz, prije nego što se obrati javnosti, prethodno održati sastanak sa Stracheom.
Podsjetimo, njemački mediji Der Spiegel i Sueddeutsche Zeitung naveli su da je on ponudio, uoči parlamentarnih izbora u Austriji 2017., jednoj ruskoj poduzetnici prednost pri dodjeli tendera u zamjenu za donacije za predizbornu kampanju FPÖ-a.
Ova bogata Ruskinja, kako se navodi, na objavljenom snimku govori o tome kako njen ujak želi uložiti 250 miliona eura u austrijsku privredu. Iako je ona u nekoliko navrata ponovila kako se radi o ilegalnom novcu, Strache i Gudenus su nastavili razgovore i ponudili joj kupovinu najtiražnijeg austrijskog dnevnika Kronen Zeitung.