NASLOVNA / FUDBAL / Olimpic savladao Vitez za mirniji nastavak sezone Olimpic savladao Vitez za mirniji nastavak sezone

0

1-DSC_0822Vitez -U drugom kolu Premijer lige BiH danas su se u Vitezu sastali domaćin NK Vitez i sarajevski FK Olimpic. Domaći su u meč ušli zadovoljni osvojenim bodom na Bilinom polju, dok je Olimpic bio pod imperativom pobjede nakon teškog poraza od Željezničara na Otoci.

Još jedan kuriozitet vezan za utakmicu bila je i činjenica da je Vitez po prvi put nastupio na svom stadionu, no na kraju utakmice nisu mogli biti pretjerano sretni svojim debijem u svom gradu. Olimpic je slavio sa minimalnih 1-0.

Vitez je meč počeo u sastavu: Živković, Jurić, Jurčević, Livaja, Petrović, Miloš, Imamović, Vidović, Kapetan, Hećo, Smriko.

S druge strane, Mirza Varešanović se odlučio na sljedećih 11 igrača: Oštraković, Merajić, Regoje, Brković, Smajić, Bogičević, Čomor, Subašić, Gligorov, Hugo Alexandrinho, Gojak

Merajić i Gligorov su u redovima Olimpica zamijenili Rizvanovića i Plakala u odnosu na prvi meč sezone, a Olimpic je pružio dosta bolju partiju nego protiv Željezničara. Došli su vrlo rano do vodstva golom Muhameda Subašića, koji je mrežu Viteza pogodio u 12. minuti. Iako je Vitez do kraja meča napadao i pokušavao doći do poravnanja rezultata, odbrana Olimpica je bila puno stabilnija i izdržala je do kraja meča.

Najbolju šansu za domaće promašio je Vidović u 47. minuti, kada nije uspio da matira Oštrakovića.

Olimpic će tako u nastavak sezone ući dosta mirniji, mada u narednom kolu ima težak posao protiv zahuktale Slobode, koja na Otoku dolazi sa maksimalnih 6 bodova, jer je danas na Tušnju savladala Čelik.

S druge strane, Vitez gostuje kod Širokog Brijega, te će morati pružiti jako dobru partiju da ne bi već nakon tri kola bio jako blizu samom dnu tabele.