Sarajevo – Povodom obilježavanja desete godišnjice od smrti bivšeg predsjednika Predsjedništva Bosne i Hercegovine, rahmetli Alije Izetbegovića, na Internacionalnom univerzitetu u Sarajevu (IUS), koji su osnovali turski biznismeni, održana je akademija i izložba fotografija o životu i radu bivšeg predsjednika Bosne i Hercegovine.
Autor biografije o prvom predsjedniku BiH, Zehrudin Isaković o životu Alije izetbegovića , poznatijeg i kao “kralja mudrosti”, govorio je studentima iz 33 različite zemlje.
Studentima su na komemoraciji prikazani prilozi o životu Alije Izetbegovića, prenesene situacije kroz koje je prolazio od početka do kraja rata u Bosni i Hercegovini i ono što je dijelio sa najbližim prijateljima u vrijeme kada je donosio najvažnije odluke u ime BiH.
U okviru ove manifestacije otvorena je i izložba fotografija o životu i radu predsjednika Izetbegovića, koja je organizovana u saradnji sa Muzejom “Alija Izetbegović”. Na izložbi su predstavljeni i umjetnički radovi posvećeni prvom predsjedniku Predsjedništva BiH, Aliji Izetbegoviću.
Manifestaciji u znak sjećanja, pored Isakovića, prisustvovali su i rektor Internacionalnog univerziteta u Sarajevu prof. dr. Yucel Ogurlu, član Parlamenta BiH Halid Genjac i bivši savjetnik predsjednika Izetbegovića, Adamir Jerković.
(trtbosanski)