Meho Kodro se vratio u Mostar i uzeo bod aktuelnom prvaku

0
3

141018181252sevkoSarajevo, Mostar – Derbi susret 11. kola BHT Premijer lige odigrali su danas u Mostaru Zrinjski i Sarajevo. Konačan rezultat bio je 1:1. Bio je to i povratak Mehe Kodre na stadion gdje je počeo svoju karijeru u dresu Veleža.

Od samog starta meča obje ekipe se igrale otvoreno, a na prvu priliku čekalo se petnaest minuta. Tada je Duljević prošao po desnoj strani i ubacio loptu pred gol Dujkovića ali je Bekić zakasnio. U 22. minuti Sarajevo je imalo dobru priliku nakon slobodnog udarca ali je lopta otišla preko gola.

U 32. minuti veliko uzbuđenje pred golom Sarajeva. Barić je bio neoprezan i srušio je jednog igrača Zrinjskog a sudija Jakupović je pokazao na bijelu tačku. Loptu je namjesio Ivan Crnov i šutirao ali je Dejan Bandović odbranio njegov udarac.

Ipak pet minuta kasnije Ivan Crnov se iskupio za promašeni penal. Simeunović je sjajno prošo po desnoj strani ubacio loptu pred gol Bandovića, odbrana Sarajeva je bila pasivna, a Crnov se majstorski namjestio i pogodio mrežu Sarajeva.

Do kraja prvog poluvremena ponovo je Crnov pokušao u 44. minut ali promjene rezultata nije bilo pa se na odmor otišlo sa vodstvom Zrinjskog.

U durgom poluvremenu igrači Sarajeva su zaigrali mnogo agresivnije i angažovanije a to im se isplatilo već u 55. minuti.Odlično je centrirao Barić a mrežu Dujkovića glavom pogodio Ševko Okić za izjednačenje.

Deset minuta kasnije nova velika šansa za Sarajevo. Duljević je sjajno ubacio a Bilbija je pogodio stativu. Samo minut kasnije pokušao je Cnov ali je Bandović bio siguran.

U 72. minuti Stevo Nikolić je zakasnio na sjajan centaršut Simeunovića. Odmah u narednom napadu Okić je bio sam ispred Dujkovića ali je neometan šutirao ravno u golmana Zrinjskog.

U 78. minuti pokušao je i Duljević ali je bio neprecizan. Nakon njega pokušava i Bilbija ali Dujković brani.

Deset minuta prije kraja Velkoski je bio u sjajnoj šansi ali je pucao ravno u Dujkovića. Do kraja meča Milan Muminović je u 90. minuti šutirao sjajno sa nekih 30 metara ali je lopta otišla pored desne stative Bandovićevog gola.

Zrinjski-Sarajevo 1:1

Stadion: Bijeli brijeg; Gledalaca: 4.000; Sudija: Edin Jakupović (Bihać); Žuti kartoni: Muminović, Šćepanović (Zrinjski), Tatomirović (Sarajevo); Strijelci: Crnov 37′ (Zrinjski), Okić 5′ (Sarajevo).

Zrinjski: Dujković, Graovac, Simeunović (Pehar), Muminović, Ščepanović (Đurić), Blaić, Nikolić, Katanec, Radulović, Stojkić, Crnov (Kordić).

Sarajevo: Bandović, Barić, Tatomirović, Dupovac, Puzigaća, Kostić (Purić), Cimirot, Stojčev (Velkoski), Duljević, Bekić (Bilbija), Okić.