Krupljanki Šejli dva zlata, a Bišćanka Ajla najbolja takmičarka

0
4

Bosanska Krupa – U subotu, 7. maja, održan je osmi tradicionalni kickboxing kup BALKAN OPEN , Tešanj 2016. Na turniru je nastupilo oko 500 takmičara iz 12 zemalja.

Šejla Oraščanin iz Bosanske Krupe, takmičarka KBS „ZINO“ osvojila je proteklog vikenda na takmičenju u Tešnju dvije zlatne medalje u kategorijama J, KL -55 i J, LK -56.

Šejla je zbog tog uspjeha proglašena i najboljom juniorkom u KL na “Balkan Open 2016”.

Takmičari KBS “ZINO” Bihać nastupili su na “Balkan Open 2016”, koji je održan u Tešnju te u konkurenciji 455 takmičara iz 82 kluba i 12 zemalja uspjeli osvojiti 8 zlatnih, 5 srebrnih i 3 brončane medalje,a 4 takmičara su proglašena za najbolje takmičare turnira.

Takmičarka KBS ”FAVORIT BH” iz Bihaća Ajla Vojić treću godinu za redom odnijela je titulu najbolje juniorke na ovoj respektabilnoj kickboxing smotri.

Bišćanka Ajla već u četvrtak putuje za Budimpeštu gdje će na Svjetskom kupu nastojati da osvoji medalju što bi joj osiguralo poziv u kickboxing reprezentaciju BiH u sklopu koje bi nastupila na Svjetskom prvenstvu koje se održava u osmom mjesecu u Irskoj (Dublin).

Odlični rezultati članova KBS „Tigar“ Cazin

U subotu, 07. maja 2016. godine, održan je međunarodni otvoreni kickboxing kup Balkan Open 2016 u disciplinama Point Fighting, Light Contact, Kick Light K1-Style i Low Kick. Organizator kupa bio je Centar borilačkih vještina “Tešanj”.

Na ovom takmičenju nastupila su 82 kluba iz 12 zemalja i preko 455 takmičara.

Učešće na „Balkan Open 2016“ uzeli su i članovi KBS „Tigar“ iz Cazina, koji su postigli postigli odlične rezultate. Takmičari našeg kluba osvojili su 12 medalja od kojih 6 zlatnih, 5 srebrnih i 1 bronzanu.

Zlatne medalje osvojili su Ema Hamulić u point fighting-u, kategorija mlađe kadetkinje -37kg, Hamza Džinović -32kg, mlađi kadeti – point fighting. U light contact-u zlatne medalje osvojili su Hamza Džinović, kategorija stariji kadeti -32kg, Muhamed Džinović, 2 zlatne medalje u kategorijama stariji kadeti -47kg i -52 kg i Ismail Hamulić u kategoriji juniori -57kg.

Srebrne medalje osvojili su: Dino Ružnić, kategorija light contact -47 kg, stariji kadeti, Ibrahim Nadarević, light contact – 57kg, stariji kadeti, Lamija Hamulić, mlađe kadetkinje kategorija -37, point fighting, Hanna Hekić, kategorija -60kg point fighting, starije kadetkinje i Edin Vučelj u light contactu, kategorija -89 kg seniori, dok je bronzanu medalju u point fightingu osvojila Ajna Hekić, kategorija djevojčice -28kg.

Na Balkan openu najuspješnijom mlađom kadetkinjom u point fightingu proglašena je takmičarka našeg kluba Ema Hamulić, a Muhamed Džinović najuspješnijim takmičarem u light contactu, stariji kadeti.