Kriza u KK Kakanj i Leotar odnio bodove

0
4

1402429_565300553538128_1716998281_oKakanj – Sportska dvorana u Kaknju. Gledalaca 500. Sudije: Ivan Miličević (Čitluk), Mila Čavara (Busovača) i Nermin Nikšić (Sarajevo). Delegat Miljenko Matković (Široki Brijeg).

KAKANJ: E.Dedić, Avdibegović 16, Hadžić 3, Muflizović 6, A.Dedić, Keser, Peljto 2, Šabić, Palavara 24, Begovac 21, Dizdar, Čaluk Trener:Radomir Kisić.

SWISSLION LEOTAR: Knežević 7, Vukadinov 27, Nikolić 10, Milanović, Mijović 3, Bodiroga, Lužajić, Šutulović 17, Marković 1, Sudžum, Ninković 8, Šakotić 13.Trener: Marko Icelić.

Košarkaši Swisslion Leotara očitali su lekciju indisponiranim igračima Kaknja, koji su podbacili u svim segmentima igre i pretrpjeli četvrti uzastopni poraz. Opravdanja za slabu i inertnu igru, posebno u fazi odbrane, nema i trener Kisić i vodstvo kluba moraju hitno reagirati jer ono što su prikazali igrači Kaknja ne daje garancije za opstanak u prvoligaškom društvu. Sigurno ni najveći pesimisti nisu mogli očekivati ovakav razvoj događaja. Pogotovo nakon prvih osam minuta igre kada su naši košarkaši imali prednost od 11 poena razlike (16:5). Neočekivano opuštanje i neodgovornost pojedinaca, gosti znalački koriste i na odmor odlaze sa sedam poena razlike(33:40).

Drugu četvrtinu gosti su dobili sa 10 poena razlike i najavili veliki preokret, koji su nastavili u trećoj dionici koju su također riješili u svoju korist (14:23). U 24.minuti Trebinjci su imali prednost od 15 poena, koja je u 27. minuti bila čak 22 poena i već tad je pitanje pobjednika bilo riješeno. Iako su zadnju četvrtinu riješili u svoju korist (25:23) debakl nije ublažen. Pretrpljen je uvjerljiv poraz, koji mora zabriniti trenera Kisića i vodstvo kluba. Ono što su prikazali igrači Kaknja protiv Leotara ne daje garancije za opstanak u prvoligaškom društvu. Očito, mnogo toga ne štima u redovima Kaknja. Igrači su djelovali kao razbijena vojska, bez volje, želje i htjenja. Razigrani gosti su kao od šale poentirali. Ivan Vukadinov bio je nosilac svih akcija gostiju. Postigao je 27 poena i imao osam asistencija i njemu pripadaju najveće zasluge za trijumf gostiju, premda se ne može zanemariti učinak mladog Milorada Šitulovića ( 17 poena, 5 trica, 2 asistencije), te Dejana Šakotića i Đorđoje Ninkovića, koji su očitali lekciju indisponiranim igračima Kaknja i pokazali kako se bori za boje svog kluba. Po završetku utakmice, u svlačionici Kaknja tajac kakav se ne pamti. Na naše pitanje,šta je ovo, rezignirani trener Kaknja Radomir Kisić kratko je rekao: „Kvalitet, to je to. Oni ga imaju, mi nemamo!