Košarkaš Emir Čerkezović najuspješniji sportista Tuzlanskog kantona

0
8

Tuzla – Emir Čerkezović, član kadetske košarkaške reprezentacije BiH, koja je na posljednjem evropskom prvenstvu u Litvaniji osvojila zlatnu medalju, proglašen je sportistom Tuzlanskog kantona za 2015. godinu u izboru Sportskog saveza TK.

Čerkezović je ponio „lentu“ najboljeg u konkurenciji još petnaestak kandidata, pretežno iz borilačkih sportova, ali njegova zlatna medalja ima najveću vrijednost u mnoštvu drugih zapaženih rezultata. Njemu je priznanje kao najboljem sportisti uručio premijer kantonalne vlade Bego Gutić.

Na završnoj manifestaciji proglašenja najuspješnijih sportista, koja je večeras održana u BKC-u Tuzla, dodijeljeno je ukupno 10 priznanja najboljim pojedincima u raznim kategorijama, te trenerima i klubovima, kao i pojedincima koji su zaslužni za razvoj i afirmaciju sporta na ovom području.

U revijalnom dijelu pograma sudjelovali su sopranistica Dženana Huseinagić – Sivić, Amel Ćurić i Maid Hećimović, plesna grupa „Pop Lock“ i učenici Srednje muzičke škole Tuzla.

INVALIDNI SPORT – POJEDINAČNO
Nukić Kadira, Tuzla, strijelac
Ermin Jusufović, Lukavac, sjedeća odbojka
INVALIDNI SPORT – EKIPE
1. Streljački invalidni klub Tuzla
2. Sinovi Bosne, Lukavac, sjedeća odbojka
3. Klub specijalnih sportova Tuzla
INVALIDNI SPORT – TRENERI
1. Ejub Mehmedović, reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci
2. Fahrudin Muharemović, Lukavac, Sinovi Bosne
3. Mirsad Hasić, Tuzla, Streljački invalidski klub
SPECIJALNA OLIMPIJADA
Irmela Peranović, Tuzla, plivanje
Admir Aščerić, Tuzla, atletika
Boris Kasumović, Tuzla, karate
KADETI
1. Hamza Čajić, Lukavac, karate
2. Mila Hrustić, Tuzla, plivanje
3. Dina Mahmud, Tuzla, karate, Belmin Mrkanović, Klokotnica, atletika
JUNIORI
1. Rusmir Malkočević, Tuzla, atletika
2. Melisa Brčaninović, Tuzla, košarka
3. Maid Sukanović, Tuzla, plivanje, Selma Ograšević, Lukavac, judo, Mensur Đozić, Lukavac, karate
NAJUSPIJEŠNIJI TRENERI
1. Mara Lakić-Brčaninović, Tuzla, košarka
2. Željko Zombra, Lukavac, karate
3. Haris Hasić, Tuzla, plivanje
NAJUSPJEŠNIJE EKIPE
1. Amaterska nogometna reprezentacija TK
2. Kuglaški klub Sloboda Tuzla
3. KK Jedinstvo BH Telecom Tuzla, OKK Sloboda Tuzla
SENIORI
1. Semir Delić, Tuzla, kick boks
2. Enid Numanović, Banovići, boks
3. Selma Sejdinović, Lukavac, judo, Dajana Crnoglavac, Tuzla, karate, Osman Junuzović, Klokotnica, atletika
POSEBNA PRIZNANJA
1. Tomislav Trojak, fotoreporter, Tuzla – posthumno
2. Ibro Ibrić, Srebrenik
3. Admir Mosorović, Lukavac
4. Fadil Kudumović, Banovići
5. Husref Musemić, Tuzla
6. Mirsad Novalić, Gradačac
SPORTISTA 2015. GODINE
Emir ČERKEZOVIĆ, Tuzla, košarka

(FENA/source.ba)
(Foto: Dnevni avaz)



Bosna PRESS pratite putem Facebook | Twitter | Android| iPhone

Stavovi iznešeni u ovom tekstu su autorovi i moguće je da isti ne predstavljaju stavove naše redakcije.
Komentari su vlastita mišljenja autora i redakcija zadržava pravo brisanja vulgarnih i uvredljivih komentara.

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime