Košarka: OKK Sloboda pobijedila Travnik 80:65

0
1

Tuzla, Travnik – U pretkolu Kupa BiH za košarkaše za područje sistema A, u Travniku je OKK Sloboda pobijedila drugoligaša Travnika rezultatom 80:65 (23:24, 19:24, 25:12, 13:5).

Na poluvremenu je domaći tim vodio 48:42, ali su Tuzlali u nastavku bili osjetno bolji i došli su do pobjede.

Strijelci za OKK Slobodu: Sekulović i Hasandić po 16, Džambić 13, Sinadinović 10, Latifagić 9, Čerkezović 8 i Muratović 4.

U polufinalu će OKK Sloboda igrati protiv ekipa Mostar 05, a taj susret je na rasporedu 3. februara.

U drugoj utakmici pretkola u Cazinu su trebali igrati Cazin i Spars, ali su Cazinjani odustali od takmičenja, te je u polufinale ušao Spars koji će se u narednom susretu sastati sa ekipom Kaknja.

3. februar: Mostar 05 – OKK Sloboda, Kakanj – Spars.

Finbale je na rasporedu 10. februara. (tl)