12. April 2019

KK Bratunac i KK Kakanj ostaju u ligi, Student se pridružio Bosni Royal

Stundet je ostvario pobjedu na gostovanju kod Bosne Royal, dok je Bratunac na svom terenu savladao KK Kakanj.

Bosna Royal je na svom terenu poražena od Studenda iz Mosatra i to sa visokih 19 poena razlike. Gosti su već nakon prvog poluvremena imali veliku prednost od 58:46. U drugom poluvremenu odigrali su još bolje te su na kraju ostvarili pobjedu od 99:80.

U drugoj utakmici Bratunac je također ostvario sigurnu pobjedu protiv ekipe Kaknja. Prvo poluvrijeme bilo je veoma izjednačeno, a na odmor se otišlo sa neriješenim rezultatom, bilje 43:43. U drugom poluvremenu domaća ekipa je odigrala dobro, ali gosti uspjevaju da izbore produžetak. Ipak u produžetku su bolje odigrali domaći i na kraju su ostvarili pobjedu od 103:92.

Pobjeda SKK Studenta u Skenderiji je bila pirova jer su prije tri dana u svojoj dvorani u direktnom obračunu poraženi od Bratunca. Ekipa Bratunca večerašnjom je pobjedom protiv Kaknja koji je već prije zadnjih kola osigurao ostanak u ligi ovjerio siguran opstanak a u niži rang sele se Student, Bosna Royal i Gradina koja je ranije odustala od nastupanja u Ligi za ostanak.