9. Novembar 2013

6gqhcomft0zfbb4wwoz3-530x300Orašje – Kako se čini, protiv Rudara je ipak bio samo loš dan. Crveno – bijeli nastavili su odličnu seriju i u Orašju savladavši odličnog domaćina rezultatom 1:0 golom Anesa Nuspahića u 20.minuti susreta. Nošeni podrškom Sile nebeske nogometaši Jedinstva sasvim zasluženo nosi tri boda sa Save.

Na samom otvaranju susreta pokazalo se da Bišćani nisu došli s bijelom zastavom. Prva pravu priliku na utakmici crveno – bijeli su pretvorili u pogodak. Igrala se 20.minuta kada je mladi Nuspahić sam izbio ispred golmana Orašja, te fa rutinski savladao za veliko slavlje klupe i Sile nebeske na stadionu Gol. Imali su i domaći nekoliko šansi,ali obrana Jedinstva na nivou.  U 30.minuti Jedinstvo je moglo do drugog gola, da je Pljevljak bolje namjestio svoje nišanske sprave. U prvom dijelu vrijedi još spomenuti povredu Nadarevića i ulazak Hušića.

I u drugom dijelu Jedinstvo konkretnije. Nuspahić, kao i u 20.minuti izlazi sam ispred gola domaćih, ali ovog puta golman Orašja izlazi kao pobjednik. Nedugo zatim pokušava i Sharbini s vrha kaznenog prostora, ali lopta odlazi pored gola. Domaći su mogli poravnati u 65.minuti, ali i ovog puta bedem Jedinstva otklanja opasnost.  Pred kraj susreta pokušao je i Nuhanović, ali lopta je otišla pored gola.

JEDINSTVO: Hamzabegović, Nadarević, Kahrimanović, Čizmić, Kovačević, Dizdarić, Nuhanović, Burazor, Sharbini, Pljevljak, Nuspahić.

Jedinstvo na krilima Sile nebeske do veoma važna tri boda i ostanka na liderskom mjestu. U narednom kolu, Pod borićima gostuje Branitelj.