Gradačac zabilježio vrlo bitnu pobjedu protiv Igmana

0

Gradačac – Gradačac je u okviru 14. kola pred oko 400 gledatelja dočekao ekipu Igman u dvorani Gradačačkog sajma i ostvario pobjedu rezultatom 30:26.

Prvih par minuta susreta proteklo je u početnom odmjeravanju snaga u kojima se golman gostiju Lilić istakao sa nekoliko vrlo dobrih odbrana. Kako se utakmica odmicala i rezultat je bio neizvjestan, ali se domaćin ipak pred kraj prvog poluvremena uspio odlijepiti na četiri gola razlike. Na odmor se otišlo sa rezultatom 16:13 za ekipu Gradačca.

Ekipa Mehmeda Doborca je u drugom poluvremenu uglavnom dobro čuvala stečenu prednost, a gosti su jedino u zadnje tri minute imali prilike doći na gol zaostatka, međutim nedostajalo im je koncentracije u završnici. Takvu situaciju su dobro iskoristili domaćini te se vratili na četiri razlike i mirno priveli utakmicu kraju.

Cijela utakmica je protekla u odličnim odbranama Lilića i Čuture. Posebno je briljirao golman gradačačke ekipe Miodrag Čutura koji je na kraju susreta zabilježio nevjerovatnih 19 odbrana, i može se reći da je najzaslužniji što su bodovi ostali u Gradačcu. Veliki doprinos u ovoj pobjedi je imao i Milan Mirković koji je postigao devet golova, i bio najefikasniji kod domaćina.

Kod gostiju najbolji je bio spomenuti golman Samir Lilić sa 17 odbrana, ali te odbrane nisu bile dovoljne da gosti odnesu bodove u Ilidžu. Pored njega raspoložen je bio i Amer Denjo koji je osam puta matirao golmana Miodraga Čuturu, od čega čak pet puta sa pet metara.

Gradačac je ovom pobjedom došao na 11. mjesto i bodovno se izjednačio sa gostima iz Ilidže, a utakmice ovog kola će biti danas kompletirane.

Momci Mehmeda Doborca naredno kolo putuju u Zenicu gdje će 18.12. gostovati kod ekipe Čelika, a poslije toga slijedi zimska pauza, koja će trajati do početka februara.

S.Mustafagić

RK Gradacac 2015 novi dresovi

RK Gradačac – RK Igman 30:26 (16:13)

Sedmerci: Gradačac 5 (4), Igman 6(5)

Isključenja: Gradačac 8 minuta, Igman 14 minuta

Učinak igrača:

Gradačac: Čutura 19 (odbrana), Đurić, Čaušević 1, Softić, Božić 6, Hasanbašić, Haseljić 2, Gromić, Kadić, Zrnić 4, Mirković 9, Pedić, Kahvedžić, Grahovac 4, Sarajlić 4. Trener: Mehmed Doborac

Igman: Lilić 17 (odbrana), Čeklica, Bašić, Alibegović 2, Sadiković, Hošić 2, A. Čorbo 3, Bračković 2, Denjo 8, Jusufović 4, Velić 5, Čorbo. Trener: Adem Bašić

Sudije: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović (Tuzla)

Delegat: Arijana Vojić (Bihać)