Sarajevo – Književnik i reditelj Gradimir Gojer smatra da je, nakon otkrivanja masovne grobnice Tomašica, Republika Srpska definitivno entitet masovnih grobnica, a granice tog entiteta opečaćene su krvlju nevinih Bošnjaka i Hrvata.
– Tomašica je jedan od završnih dokaza da je humanizam u dvadesetom stoljeću definitivno poražen u BiH, a da su masovni logori i masovni zločini nad nesrbima na području Prijedora jedan od najzloglasnijih fašistoidno „obojenih” teritorija, tijekom rata u BiH – navodi Gojer u saopćenju za javnost.
Dodaje da to što se o otkrićima skandaloznog zločina u Tomašici ne oglašavaju vodeći ljudi Republike Srpske, „sasvim je razumljivo, s tačke njihovog pogleda, koji znači, iz akta u akt, skrivanje istine o masovnim zločinima, ali to što Tomašicu sve rjeđe pominju i političari iz Federacije BiH, znači suvremenu reinkarnaciju zločina i genocida u 21. stoljeću”.
– Poslije otkrića Tomašice nitko više, ne u Republici Srpskoj, ne u BiH, već u Europi i svijetu ne može negirati činjenicu daje Republika Srpska entitet masovnih grobnica, da su granice ovog entiteta opečaćene krvlju nevinih Bošnjaka i Hrvata – navodi Gojer.
On dodaje da je za Tomašicu procesuiran, do sada, iznimno mali broj osoba, kao i za ostala zločinstva, počinjena na teritoriji Prijedora.
– Očekivati je da se dokazi o zločinstvima počinjenim na teritoriji entiteta obilježenog masovnim grobnicama, počnu procesuirati adekvatno planetarno neviđenim zločinima u svijetu- navodi Gojer.
(Oslobođenje)