0
9

Maglaj – Rukometaši Maglaja savladali su Bosnu večeras u Sarajevu rezultatom 39:33 (22:13).

Utakmica igrana u okviru drugog pretkola Kupa BiH završila je pobjedom gostiju koji su tako izborili nastavak takmičenja i prolazak u naredni krug. Rukometaši Maglaja su mnogo bolje otvorili utakmicu i veoma brzo došli do prednosti od 4 gola razlike. Bosna do prvog gola stiže u 5. minuti, smanjuje na 5-2, a onda gosti prave veliku seriju od 5-0 i odlaze na +7. Bosna se uspjela konsolidovati i smanjiti rezultat na 9-5, ali je Maglaj u nastavku zaigrao još bolje, konstantno povećavajući razliku u svoju korist, te je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 22:13.

Drugo poluvrijeme slično prvom, s tim što su gosti prednost koju su imali iz prvog poluvremena održavali znalački i bez problema kontrolisali utakmicu. Nakon 40 minuta igre Čičkušić i saigrači imaju prednost od 11 pogodaka (28:17). 15 minuta prije kraja susreta Studenti su uspjeli da smanje zaostatak gostiju na minus sedam (29:22). U narednim minutama igra se ‘gol za gol’, ali je Bosna u zadnjih 10 minuta pružila bolju partiju, pa je uspjela pet minuta prije kraja da smanji rezultat na minu pet (36:31).

Ipak, prednost stvorenu u prvom pouvremenu uspjeli su da održe do kraja i tako slave pobjedu rezultatom 39:33.

RK Bosna: Halilković, Dramac, Burnazović, Travančić, Balta, Džubur, Smajilbegović, Delić, Huseinbegović, Šunj, Čakal, Selimović, Vojinović, Karamehmedović, Dizdarević i Rahimić.

RK Maglaj: Bradarić, Đanbegović, Mehinagić, Ridžal, Bajraktarević, Abdurahmanović, Omerović, Karabegović, Kujrić, Totaj, Ćosić, Čičkušić, Husarkić, i Smajlović.