12. August 2016

Italija – U posljednjoj pripremnoj utakmici pred sudar sa Portom u play offu Lige prvaka Roma je u svom trening-centru odigrala prijateljski meč protiv niželigaša Unicusano Fondija i slavila rezultatom 4:0. Sve golove postigao je Edin Džeko.

Roma je meč započela u sastavu: Szczesny, Torosidis, Manolas, De Rossi, Emerson, Ricci, Vainqueur, Strootman, Salah, Džeko, El Shaarawy.

Džeko je odlično otvorio meč i pogodio već u trećoj minuti. Kapiten naše reprezentacije je udvostručio vodstvo Rome u 15. minuti da bi nakon nešto više od pola sata igre, tačnije u 33. minuti, postigao hat-trick pogodivši iz penala.

Svoj četvrti gol na meču za konačnih 4:0 Džeko je upisao u 48. minuti na asisstenciju Mohameda Salaha. Ovaj dvojac je na terenu igrao do 80. minute kada su umjesto njih ušli Cedric i Soleri.

Računajući ova četiri gola, Džeko je na šest pripremnih mečeva postigao 13 golova za Romu. Četiri gola je upisao protiv niželigaša Pinzola, dva gola protiv Boston Boltsa, te po jedan gol protiv Tereka, Montreala i Liverpoola.

Roma će naredne srijede gostovati Portu u prvoj utakmici play offa za Ligu prvaka, a onda će 20. avgusta dočekati Udinese u 1. kolu nove sezone Serie A. Zatim slijedi uzvrat protiv Porta u Rimu 23. avgusta kada će Vučica izboriti mjesto u grupnoj fazi Lige prvaka ili putovati u grupnu fazu Evropske lige.