BiH ̶ Reisu-l-ulema emeritus i predsjednik Svjetskog bošnjačkog kongresa dr. Mustafa Cerić je povodom nastupajućeg blagdana Božića uputio čestitku katolicima u BiH.
“Nadam se da će riječi Isa Alejhisselama probuditi uspavano srce čovjeka zaslijepljenog ovosvjetskim prolaznim stvarima, da će plemenita ljubav njegove majke Merjeme (Marije) zbližiti ljude u njihovom nastojanju da budu sretni na ovome i spašeni na drugome svijetu, te da blagdani svakog čovjeka i svakog naroda u našoj domovini Bosni i Hercegovini, ali i širom svijeta, budu radost u duši i sreća u domu”, rekao je Cerić.
Cerić je također zaželio da Uzvišeni Bog svima podari međusobno razumijevanje i solidarnost, da ljudima vrati vjeru u Boga, ali i povjerenje u čovjeka, u porodicu i zajednicu, budući da su se ljudi, opterećeni krizama i zavedeni komercijalnim načinom života, naprosto odrodili jedni od drugih, zatvarajući se u sebe i udaljavajući se i od Boga i od ljudi.
Izrazio je nadu da će poruka mira sina Merjeminog Isa (Isusa) alejhisselama dokučiti svako ljudsko srce i blagodariti svaki ljudski dom i zajedničku nam domovinu, te donijeti mir u duši svakog čovjeka, sreću u kući svakog domaćina, te sigurnost za sve narode i sve ljude u našoj zemlji i širom svijeta.
“Zato želimo da katolici u našoj zemlji proslave blagdan rođenja Isa (Isusa), sina Merjeminog, u radosti svoga doma i svoje domovine, jer kada je naš komšija sretan i radostan i mi smo sretni i radosni”, stoji u čestitki Cerića.
(FENA)