Dobar nastup mlađih bosanskokrupskih košarkaša u Prijedoru

0
3

kadBosanska Krupa – Jučer je u Prijedoru odigrana prijateljska utakmica između KK “Hunters”iz Prijedora i KK “Bratstvo” iz Bosanske Krupe. Odigrane su 2 utakmice u dvije kategorije, pioniri i kadeti.

Pioniri

Dominaciju tokom čitave utakmice držali su pioniri Bratstva, dala se primjetiti želja za pobjedom u ovoj utakmici.

Prve dvije četvrtine na terenu su proveli igrači godišta 200.1 i 2002., uz precizan šut i dobar skok u odbrani na odmor se otišlo sa rezultatom 29:3 u korist pionira Bratstva.

U drugom poluvremenu priliku su dobili najmlađi članovi pionirske ekipe godišta 2004. i 2005. te su nastavili sa dobrom igrom i na kraju slavili za rezultatom 55:17.

Najbolji naš strijelac na terenu bio je Ičanović Aldin.

Za Bratstvo su nastupili: Badnjević Zlatan, Mahmut Tarik, Osmanagić Jasmin, Mušeljić Amel, Esad Grošić, Hasanović Alen, Bužimkić Ajdin, Memdžai Arđan, Alidžanović Tarik, Danis Bužimkić, Almir Kurtović, Omer Velić, Ičanović Aldin.

KK Hunters 17:55 KK Bratstvo

Kadeti

Kadeti Bratstva su u većini utakmice vodili i imali rezultatsku prednost. Krajem druge četvrtine desila se i povreda ključnog igrača Aziza Bužimkića, i ako bez njega košarkaši Bratstva su održavali prednost do poluvremena.

Krajem treće četvrtine na +5 za Bratstvo u igru se vraća Bužimkić, i ako povrijeđen pogađa par tada ključnih šuteva.

U zadnjoj četvrtini trenutci nepažnje gdje su domaćini iskoristili te na kraju i slavili

Za Bratstvo nastupili: Kurtović Almir, Bužimkić Danis, Ičanović Aldin, asanović Alen, Grošić Esad, Balićevac Amar, Šertovic Halid 14, Velić Omer, Bužimkić Aziz 12, Šahinovic Rejhan 13, Grošić Sejad 22.

KK Hunters – KK Bratstvo (13-12,11-20,21-15,20-14) konačan rezultat 65:61