Denis Mahmutović odveo Bihać na čelo tabele

0
1

Bihać – Košarkaški Klub Bihać na krilima kapitena Mahmutovića došli do liderske pozicije A2 lige S obzirom da je Cazin poražen na domaćem terenu od Slobode, ekipa Amira Kulenovića se osamila na vrhu tabele.

Podsjetnik, Bišćani imaju sedam pobjeda i dva poraza. Iza njih su Cazin i bugojanska Iskra s omjerom 6-3. U utakmici protiv Gračanice ponovo u prvom planu izvanredan defanzivni pristup.

Bišćani su dominirali u svim statističkim parametrima, od kontrole skoka, do zanemarivog broja tehničkih grešaka. Još jednom su se istakli Denis Mahmutović i Amel Selmanović. Kapiten Mahmutović je s 30 ubačenih poena nastavio utrku za prvog strijelca lige uz konstantno veliki procenat šuta za tri poena.

“Kvalitetnijom igrom smo stvorili realno nedostižnu prednost u prvom poluvremenu, da bi u drugomda bi u drugom poluvremenu omogućili mlađim igračima da dobiju svoje dragocjene minute. Zaredali smo pet pobjeda u nizu, a ovom pobjedom smo preuzeli lidersko mjesto na tabeli i samim tim pokazali da smo ozbiljan konkurent za ulazak u A1 ligu.”, dodao je na kraju kapiten Mahmutović prije sljedećeg kola, kada košarkaše Bihaća dočekuje KK ”Litva” iz Banovića.