Dan preokreta u Bundesligi, Salihović strijelac

0
0

c7f06923f7757ccddc9a4a0717631f6c_XLNjemačka – 22. kolo Bundeslige donijelo je puno uzbuđenja i preokreta, a najveće iznenađenje priredio je Hamburg koji je razbio Borussiu Dortmund sa 3:0.

Naši reprezentativci nisu imali svoj dan, a vrijedi istaći da je Salihović bio strijelac u remiju Hoffenheima.

Nevjerovatnu utakmicu odigrali su Nurnberg i Braunschweig našeg Ermina Bičakčića.

Već u 33′ minuti, igrač domaćeg sastava, Nilsson, zaradio je direktan crveni karton. Gosti golom Kubele dolaze u vodstvo u 35′ minuti na asistenciju Theuerkaufa, da bi Kubela samo pet minuta kasnije promašio jedanaesterac.

Drugo poluvrijeme donijelo je dva gola Nurnberga u dvije minute. Prvo je pogodio Kiyotake, a samo minut kasnije Pekhart za potpuni preokret. Asistent oba gola bio je Drmić.

U 63′ minuti nova uzbuđenja, drugi jedanaesterac za goste, koji ovoga puta ne realizuje bh. reprezentativac Ermin Bičakčić.

Pet minuta nakon toga i domaći su imali priliku za povećanje vodstva, ali ni ovaj jedanaesterac nije realizovan. Promašio ga je Kiyotake.

Freiburg – Augsburg 2:3 (Schmid, Mehmedi; Werner, Werhaegh, Altintop)
Još jednu utakmicu punu preokreta odigrali su Freibrug i Augsburg.

Gosti su poveli golom Wernera u 7′ minuti da bi deset minuta kasnije Schmid izjednačio rezultat, što je rezultat s kojim se otišlo na poluvrijeme.

U drugom poluvremenu Mehmedi dovodi domaće u vodstvo u 73′ minuti, ali samo pet minuta kasnije ponovno izjednačenje gostima donosi Verhaegh, da bi u 85′ minuti Altintop donio pobjedu gostima.
Hamburg – Dortmund 3:0 (Jiracek, Lasogga, Calhanoglu)

Hamburg je pomalo iznenađujuće savladao favorizirani Dortmund rezultatom 3:0. Domaće je u vodstvo doveo Jiracek golom u 42′ minuti na asistenciju Lasogge, da bi upravo Lasogga pogodio za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Calhanoglu golom u 91′ minuti.

Borussia M. – Hoffenhaim 2:2 (Herrmann, Jantschke; Firmino, Salihović)
Iako je Borussia vodila sa 2:0 u prvo poluvremenu, gosti su zahvaljujući Firminu i bh. reprezentativcu Salihoviću došli do boda.

Herrmann je pogodio već u 4′ minuti, da bi Jantsche povećao vodstvo domaćih u 18′ minuti. U drugom poluvremenu Firmino je smanjio rezultat u 56′ minuti da bi konačnih 2:2 postavio Sejad Salihović golom iz jedanaesterca.

Stuttgart – Herta 1:2 (Boka ; Kobiashvili, Wagner)

Stuttgart je u još jednoj utakmici bez suspendovanog Vedada Ibiševića doživio poraz od gostiju iz Berlina.

Kobiashvili je donio vodstvo Herti u 5′ minuti, da bi za izjednačenje pogodio Boka pred sam kraj prvog poluvremena. Pobjeduo gostima donio je Wagner koji je nešto kasnije zaradio crveni karton.